Facebook YouTube

Doporučujeme:


Slovak Metal Army Fobia zine Cremation zine R.U.M. zine Deadly Strom Pařát magazine MetalExpress MetalopolisMetalmania-Magazín Hlukoskop Tubera Obscuro.cz Periferia zine Music Borders Hard Music Base MetalForever Metal- Line Metalirium Metalmagazín Necrosphere Rockmag Rocker Rockpalace Rock&All Spark Rockshock Valhalla Sicmaggot Metalum Magick Disk Musick Monster Nation MetalGate Phobia records S.A. Music Forensic Music

Ceny Břitva za rok 2016 předány opět v moravské metropoli

Novinky » Archiv » 2017 » Ceny Břitva za rok 2016 předány opět v moravské metropoli

14.05.2017 Jak už se stalo dobrým zvykem, proběhlo v pátek v podvečer v brněnském hudebním klubu Melodka jíž 16. vyhlášení výročních hudebních cen Břitva.

Samotný proces byl realizován netradičně v rámci konání akce Waiting For The Summer, během které postupně došlo k odtajněni vítězů z celkem 12 kategorií, jejichž spektrum sahalo od nejlepších nahrávek přes videoklipy, rockové knihy, festivaly, média či vydavatele až po potěšení a zklamání. Součástí večera bylo také uvedení dalších tří historicky významných skupin do Galerie legend.

K naší velké radosti došlo k velmi zajímavému proměnění nominací, které se týkaly ať už vydaných titulů, nebo přímo samotného vydavatelství.

Chceme tak alespoň touto cestou velmi poděkovat všem hlasujícím, kteří dosadili Support Underground na neuvěřitelné 4. místo v kategorii FIRMA ROKU, za totéž umístění pro výroční split EXORCIZPHOBIA - Catastrofy - KAAR v kategorii MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU a za umístění kapel jako Murder Inc., Laid to Waste, Bajonet, Coldblooded Fish a 1000bombs na velmi slušných pozicích v dalších příslušných kategoriích.

Toto je událost, která nás v pozitivním smyslu opravdu dost zaskočila, jelikož bychom se nikdy necítili ani na nominace, natož na takto skvělá umístění!!!

Co už nás ale potěšilo méně, byla samotná atmosféra a vůbec celkové klima při vyhlašování těchto ocenění. To probíhalo logicky v pauzách mezi vystoupeními účinkujících skupin, bohužel za minimálního zájmu přítomného publika, které se vždy raději odebralo k barům dodržovat zejména pitný režim. Moderátor večera Petr Korál tak v mnoha případech mluvil do víceméně poloprázdného klubu, kdy většina zveřejněných umístění zůstala naprosto bez odezvy a vyhlašování tak hraničilo spíše s trapností. Absolutně jsem mu pozici na podiu nezáviděl. V těchto chvílích jsem jen nechápavě koukal kolem sebe a souběžně si kladl níže uvedené otázky …

Jaká je tedy vlastně prestiž této ankety, když vyhlašování výsledků nezajímá ani už zmiňované přítomné publikum přímo na místě konaní akce? Jaká je vlastně prestiž této ankety, když se vyhlašování nezúčastní nějakých 70% oceněných? Odpovědět si musí každý sám. Já vím jen jediné. Současná pozice je cestou do záhuby!!! A to by byla myslím velká škoda!!!