Facebook YouTube

Doporučujeme:


Slovak Metal Army Fobia zine Cremation zine R.U.M. zine Deadly Strom Pařát magazine MetalExpress MetalopolisMetalmania-Magazín Hlukoskop Tubera Obscuro.cz Periferia zine Music Borders Hard Music Base MetalForever Metal- Line Metalirium Metalmagazín Necrosphere Rockmag Rocker Rockpalace Rock&All Spark Rockshock Valhalla Sicmaggot Metalum Magick Disk Musick Monster Nation MetalGate Phobia records S.A. Music Forensic Music

Slovak Metal Army

Novinky » Archiv » 2017 » Slovak Metal Army

21.01.2017 V "zástupu" rozhovorů, které jsem měl za dobu fungování Support Underground zatím možnost poskytnout, mohli všímaví čtenáři zaregistrovat mimo jiné i to, za jakých okolností jsem se dopracoval k muzice, která je už pěkných pár pátků nedílnou součástí mého života. S ohledem na datum narození jsem sice neměl to štěstí zažít úplný počátek tvrdě metalového rojení v bývalém Československu, spadající do druhé poloviny osmdesátých let minulého století, vše jsem si ale mohl vynahradit v rámci porevoluční mánie, kdy na moji maličkost, tehdy žáka druhého stupně základní školy, koukala z výkladních skříní prodejen s hudebninami naprosto neuvěřitelná paleta přebalů nahrávek, které zcela zásadně ovlivnily vlastně celý můj následující život.

Z titulů jako Ultrametal, Debustrol, Masters Hammer, Arakain, Vitacit, Kryptor, Root, Terminator, Gladiator, Törr, Assesor, Krabathor, Dark atd. jsem byl naprosto u vytržení a plnými doušky si vychutnával zastoupení podobných seskupení v oficiálních mediích. Na moji vášni nic nezměnil ani následující ústup metalové reprezentace zpět do podzemí a já se tak ještě více ponořil do dění metalového světa, ve kterém vždy platila specifická pravidla vymykající se všemu ostatnímu.

Když mi někdy v průběhu roku 1995 dorazil domů balíček od jistého Miroslava Urbance alias Čurbyho (možná ho někteří z Vás budou znát), byl jsem naprosto u vytržení zejména z jakési kapely Dementor, kterou vydal jistý Immortal Souls Productions. Tehdy jsem ještě netušil, že jsem byl na prahu velkého setkání s jednou z nejzásadnějších osobností CZ/SK metalové scény, s člověkem, který se svým inspirativním přístupem zasadil o velký rozvoj a zejména přežití metalového podhoubí v časech, které tomuto žánru až tak nepřály. Jména jako Krabathor, Typhoid, Acoasma, Abortion, Depresy, Pathology Stench a už zmiňovaní Dementor, legendární časopisy Immortal Souls a Rock Extremum, toto vše nesl na svých bedrech chlapík, kterého si opravdu nesmírně vážím - pan Juraj "Popol" Hariň.

Čas je bohužel neúprosný a tak se i nad existencí Immortal Souls po určitém období nakonec zavřela voda. Díky vydanému materiálu ale zůstaly fanouškům alespoň vzpomínky na zcela jedinečnou etapu, která po sobě zanechala odkaz dalším generacím vyžívajících se v tom největším hudebním extrému.

A naděje do budoucna? Ta, jak se říká, umírá až jako poslední a v tomto případě to platí měrou vrchovatou. Ledacos se šuškalo, ale že by to mohla být vážně pravda? A ejhle, mohla!!! To co se zdálo být už jen výhradně nedosažitelnou součástí historie, otevřelo na startu letošního roku bránu nového počátku. Juraj je opravdu zpět, v plné sile, s novým elánem a zejména novým projektem nazvaným Slovak Metal Army, který už stačil na scéně udělat slušný průvan. Těším se z tohoto návratu a držím palce do další činnosti!!!