Facebook YouTube

Doporučujeme:


Slovak Metal Army Fobia zine Cremation zine R.U.M. zine Deadly Strom Pařát magazine MetalExpress MetalopolisMetalmania-Magazín Hlukoskop Tubera Obscuro.cz Periferia zine Music Borders Hard Music Base MetalForever Metal- Line Metalirium Metalmagazín Necrosphere Rockmag Rocker Rockpalace Rock&All Spark Rockshock Valhalla Sicmaggot Metalum Magick Disk Musick Monster Nation MetalGate Phobia records S.A. Music Forensic Music

SupUg Fresh Flesh

Novinky » Archiv » 2017 » SupUg Fresh Flesh

05.02.2017 Od posledního sumáře novinek z našeho tábora uplynulo sice sotva nějakých čtrnáct dní, ale vývoj událostí je tak zásadní, že se už dnes hlásíme z další porci plánovaných aktivit s výhledem na nejbližší období.

Jak jsme avizovali minule, ediční plán se mění za pochodu a sladění veškerých termínů je občas docela složitý oříšek. Dnes už jsem ale zase malinko chytřejší a některá zamýšlená vydání konečně dostávají jasnější obrysy svojí premiéry.

Letos hodláme velice razantně přitápět pod kotlem a pevně věříme, že po lahůdkách z thrash metalového ranku ukojíme i fajnšmekry libující si v poněkud drsnějších hudebních praktikách.

Death metalovou mánii odstartovala na konci loňského roku reedice skvostného debutového alba košických Disconsolate, které bude už velmi brzy následovat kupodivu další košický debut, tentokrát souputníků MorduM. Kapela se po 26 letech konečně dopracovala k full materiálu a deska nazvaná "And what is the Truth?" se na zemský povrch vyškrábe 22. února v podobě klasického CD.

Fáze dolaďovaní se úspěšně chýlí ke zdárnému konci u banskobystrických úderníků Acid Force, jejichž EP “Towards the Nuclear Load“ rozdrtilo na prach vše, co mu přišlo do cesty a debut “Atrocity for the Lust“ je velmi očekávaným albem letošního roku. Datum vydání je stanoven na 23. března v podobě digipacku s následnou vinylovou emisí.

Martinská formace Bloodcut v čele s Janekom Lovásom zdárně absolvovala nahrávací frekvence ve studiu SPK Audio, kde natočila podklady pro svůj debut "The Old Cemetery Stories". Nahrávka se aktuálně mixuje a v dubnu letošního roku půjde ven i s bonusem v podobě jediného dema kapely "Remains of the Deceased". Milovníci vyžívající se v sugestivní syrovosti s odérem totální staroby budou chrochtat blahem. Klasická škola v té nejryzejší podobě.

Fanouškům libujících si spíše v melodičtějších vodách už nějaký ten pátek slibujeme nástupce vynikajícího debutu "Counterattack" formace Laid to Waste, jakožto jednoho z největších zjevení na tuzemské metalové scéně za poslední roky. Nový materiál se vybrušuje k absolutní dokonalosti a Mr. Smrťák se svojí kumpanií na nás už velmi brzy vyrukuje s porcí geniálních riffů, které všechno živé zadupou šest stop pod zem.

Pražská sebranka Bajonet je dlouhodobě zapsaným a plně etablovaným spolkem, který scénu obščastňuje svým ultra primitivním lomozem už patnáct let. Naše cesty se poprvé protnuly v loňském roce, kdy byla realizovaná společná nahrávka se spřízněnými 1000bombs s poetickým názvem "Infected with Friendship". Můžeme slíbit, že letos na tento počin navážeme realizací vinylové emise druhého dlouhohrajícího alba "Sirota", původně vydaného v režii kapely "pouze" na CD v roce 2014.

V srpnu 2016 vyšla u našeho labelu velmi specifická nahrávka, tzv. 3way split EXORCIZPHOBIA/Catastrofy/KAAR, jakožto výroční, striktně limitovaná edice zvěčněná do drážek červeného vinylu. Po titulu se doslova zaprášilo a v těchto dnech je tak k mání už jen posledních pár kousků v kapelních distribucích. První zkušenost s našim labelem přesvědčila jednu z žánrových ikon pokračovat ve spolupráci i na dalších projektech a dnes tak můžeme s radostí oznámit, že legendární Exorcizphobia právě v těchto dnech pilně pracuje na zbrusu nových skladbách pro plánované full album, které bude vydáno (plus mínus) v prázdninovém období právě pod kopyty Support Underground.

Dnešní sumář ukončíme novinkou nejžhavější. Doslova před pár hodinami došlo k dohodě s death metalovým komandem Nahema, jehož produkce mě doslova uchvátila (účastníci loňského Hot Dog Festu určitě budou souhlasit). Více podrobností o naší spolupráci přineseme v příštích dnech. Změna programu vyhrazena, podrobnosti už brzy …